РЕЦЕПТ УСПІХУ — УНІВЕРСАЛЬНИЙ ЧИ УНІКАЛЬНИЙ?


ПОГЛЯД ЗІ СТОРОНИ / Пятница, Сентябрь 8th, 2017

Саме це питання ми поставили людям, які самі будучи успішними і, в силу своєї професії, маючи багаторічний досвід спілкування з успішними людьми, поділилися з нами деякими секретними компонентами життєвого успіху.

 

Знайомтесь:

Римма Грищук – власник «Центру бізнес-освіти і консалтингу», організаційний консультант, системний консультант, бізнес-тренер, кандидат економічних наук,

автор і ведуча програм і семінарів з лідерства, управління, особистісного росту.

Валерій Грищук – психолог, супервізор, організаційний консультант, бізнес-тренер, ведучій програм і семінарів з лідерства і управління, особистісного росту, власник «Інституту процесуальної терапії і консультування».

 

Римма Грищук – власник «Центру бізнес-освіти і консалтингу», організаційний консультант, системний консультант, бізнес-тренер, кандидат економічних наук, автор і ведуча програм і семінарів з лідерства, управління, особистісного росту.

Валерій Грищук – психолог, супервізор, організаційний консультант, бізнес-тренер, ведучій програм і семінарів з лідерства і управління, особистісного росту, власник «Інституту процесуальної терапії і консультування

  

 

Секрети успіху

Як досягти успіху? Питання, яке є гострим для багатьох. Недарма випускається маса книжок на цю тему, в інтернеті – безліч матеріалів з яскравими заголовками: «Секрети досягнення успіху», «Три простих способи того, як домогтися успіху в житті», «Як стати успішним: 30 порад від мільярдерів». Насправді, в пошуках чужих секретів успіху існує фундаментальна вада: ці секрети належать комусь іншому і для вас можуть виявитися непридатними. Справа в тому, що чужий досвід неможливо повторити. Адже всі люди різні, і в однакових умовах у кожного різні можливості і обмеження. Також варто звернути увагу, що ці секрети успіху з’явилися вже після того, як люди стали успішними, тобто спочатку вони виконали деякі роботи, чогось досягли, а вже потім розповіли, як домоглися цього. Розумієте? Адже найчастіше успіх не планується заздалегідь, і досягається він не просто тим, що виконуються деякі, так звані, принципи успіху! І якщо ви продовжите десь шукати секрети успіху, ви будете розчаровані.

 

Так що ж тоді робити?

 

Ви маєте знайти свій власний рецепт успіху.

Ви маєте пам’ятати: те, що працює для інших людей, може не спрацювати для вас.

Ви маєте усвідомити, що успіх — це подорож, а не пункт призначення.

І тоді ви створите свої власні секрети успіху.

 

Ми вважаємо, що допоможуть вам у цьому кілька рекомендацій:

Створюйте свої власні правила.

Покладайтеся на себе.

Визначіться, куди вам потрібно йти; визначіться, що вам потрібно знати. Вживайте заходів для досягнення першого і другого.

Не піддавайте себе зайвому тиску — через простоту досягається більшого, ніж через силу.

Не користуйтеся готовими рецептами. Як тільки ви берете конкретні інструкції, ви ризикуєте прожити своє життя за чужими правилами. Правилами, заснованими на чужих сенсах, на чужих сильних і слабких сторонах.

Якщо ви подивитеся на досягнення будь-якої успішної людини, то побачите, що кожна з них зробила усе по-своєму. Скористайтеся їхнім досвідом: думайте самі, робіть по-своєму.

 

Формула успіху.

Тепер хотілося б розібратися із власне розумінням успіху. Що вкладаємо ми в це поняття? Кількість грошей? Заводів, шахт, пароплавів? Карколомна кар’єра? Казкова спадщина?

У оточуючих є певні критерії, за якими вони визначають успішна людина чи ні. Приміром, це гроші, влада, кар’єра…

Як підсумок — визнання успішності. Іншими словами, успішна ви людина чи ні, визначають оточуючі. Отже, соціальний успіх — це, скоріше, зовнішній атрибут.

Тоді формулу успіху можна визначити так:

 

 

ваша готовність досягати

+

визнання оточуючими

вашого досягнення як

успішного

=

ви УСПІШНА ЛЮДИНА

 

 

Одна із складових – готовність досягати. Це точно про те, щоб діяти. Що потрібно, щоб діяти?

І знову є безліч рецептів про мотивацію, про свої і чужі цілі, тощо. Можливо, ми вас засмутимо, проте — універсальних рецептів немає. Ми в своїй діяльності спілкуємося і працюємо з успішними людьми, які створили бізнеси, підняли капітали. Ми знаємо, як вони домагалися успіху. Це завжди якась внутрішня, абсолютно унікальна історія. Для когось стати успішним — це можливість довести родині, світові, собі, що він може, що він здатний досягати. Хтось втілює в життя заповітну мрію. Хтось з дитинства звик до дисципліни: не заморочується питанням, чи справжньою є мета, «моя чи не моя» справа, а просто день у день, крок за кроком просувається до мети. І всі ці люди дійсно успішні.

А як ви досягли або досягаєте успіху? Що вами рухає? Підтримуючи внутрішні мотиви, ви отримуєте свій унікальний шлях до успіху.

Друга складова успіху — визнання досягнень успішними. Якщо вас визнали успішною людиною, то вам доведеться відповідати цьому критерію. І тут починається найцікавіше. Статус успішності потрібно підтримувати, йому потрібно відповідати. І це про зустріч з скінченністю. Кожен день постає одне й те саме питання: «Що буде, якщо …?» Якщо помилюся, якщо не виправдаю очікувань, якщо настане криза, і безліч інших «якщо». Цей вантаж «якщо» доводиться нести, доводиться нести відповідальність за те, що відбувається навколо. Тут багато внутрішньої напруги. І звернутися за підтримкою складно, та й, зазвичай, нема до кого. Адже, якщо ви успішна людина, то за опорами йдуть до вас, і у вас немає можливості проявити слабкість, не виправдати очікування. І це про самотність. Трохи сумно виходить, чи не так? Тут легко можна втратити сенс просування до успіху. Будь-яка важлива річ в житті має свою ціну. І щоб знаходити сенси, бачити цілі і досягати їх, доведеться чимось пожертвувати. На які жертви ви готові піти, щоб досягти успіху? Яку боротьбу ви готові вести, щоб реалізувати свої цілі? Може саме тому успішних людей не так багато, може саме це несвідомо зупиняє багатьох від досягнення успіху? Досягають тільки ті, у кого є сили зустрічатися з скінченністю, відповідальністю, самотністю, осмисленістю. А ви готові ризикнути?

«Якщо це моє життя, то це буде означати, що мені доведеться жити самостійно» — це справжній показник для людини, яка прагне прожити життя з метою і сенсом. Це перевірена часом істина — ніхто ніколи не зможе прожити життя за вас. Ви маєте знайти сенс і мету життя самостійно. Ніхто інший не має потенціалу, щоб зробити це за вас.

І все ж, незважаючи на непідробність досвіду чийогось успіху, ним можна настільки надихнутись, так підхопити відчуття впевненості у вірності обраного шляху, що можливість досягнути височенних вершин стане абсолютною реальністю.

А ризикнути тим більше варто хоча б задля того, щоб відчути змістовність і різнобарвність життя. А раптом вам сподобається? Адже, якщо усі рецепти успішності індивідуальні, можливо ви станете піонером у створенні унікальної рецептури, в основі якої буде складова, що прищеплює довготривалий успіх, замість небажання рухатися до омріяної мети. Можливо цим «вірусом» варто буде не лише надихнутись, але й заразитись?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.