ДУША МОРЯ


НЕВІДОМИЙ СВІТ / Воскресенье, Октябрь 8th, 2017

Бувало, просинаючись похмурим ранком, звично збираючись бігти у своїх справах, ми раптом на мить завмираємо, побачивши як із туману випливає білий вітрильник… Скриплять снасті, свистить вітер в щільно натягнутих вітрилах, і струнка бригантина стрімко прямує до горизонту… Відігнавши це видіння, ми знову повертаємося до «правильних» думок, що занурюють нас в суєту ділового дня, але легка туга ні-ні та й заболить змусить згадати про ту заповітну мрію, фантазію, яка розбурхувала нашу уяву, коли укрившись з головою ковдрою і засвітивши ліхтарик, ми запоєм читали цілісіньку ніч «Хроніки капітана Блада» або «П’ятнадцятирічний капітан».

…Береги Патагонії, Кариби, пірати, пригоди, солені бризки, шум хвиль, щоглі, вітрила і синя вода до самого горизонту!

«А що як…», — думаєте ви. «Та будь ласка!» — відповідає ваш внутрішній голос.

 

Яхтінг!

Звичайно, все абсолютно можливо. І зразу змінюються фарби дня, змінюється настрій, тому що ви знаєте, що скоро поринете у те, про що так багато фантазували у дитинстві, і що мало не забули у дорослості. Уф! Добре, що встигли згадати!

Про море мріють всі. Навіть ті, хто живе біля нього. Тому що одна справа жити біля моря, і зовсім інша – виходити в море. Ось тут і починається здійснення усіх мрій. В морі починається справжня свобода! Ну, звичайно, багато залежить від строгості і дисциплінованості капітана. Вірніше – від вашої дисциплінованості, а його професіоналізму. На цьому усі обмеження закінчуються. Далі тільки сонце, тільки вітер, натягнуті вітрила, невідомі острови – ну майже як в «Піратах Карибського моря». Майже,

тому що немає власне самих піратів, Ну, в нашому випадку точно немає, тому що це яхтінг, і він свідомо відбувається там, де немає піратів ані книжкових, ані реальних сучасних.

 

Зате все інше, як і обіцяли, як в найзаповітніших мріях.

 

По-перше, море. Обирайте будь-яке на ваш смак і ступінь мрії: Середземне, Адріатичне, Егейське, Карибське, можна і океан. Але, якщо серйозно, то новачкам, стійким романтикам, обирати краще Середземне і Адріатику. Їх чудові води підготують вас до майбутньої зустрічі з океаном. Особливо якщо ви захочете поїхати з родиною, де будуть зовсім юнічлени команди – ваші діти. А вже їм-то як поталанить – вони побачать і відчують

те, про що ви в їхньому віці лише марили!

Хорватія і Чорногорія, адріатичний архіпелаг – це справжній рай. Тут безліч тихих бухт, які служать надійними портами для мореплавців, безкраї лабіринти островів, прозора морська вода пронизливої блакиті. Марини, тобто стоянки яхт, на Адріатиці знаходяться біля старовинних міст із ще давньоримськими будівлями – їх повільний ритм і відшліфована роками і морським вітром краса лише додадуть екзотики до вашої подорожі.

В трьох морях Греції лежать декілька тисяч островів. Ця країна – одна з найкращих для яхтінгу . Можна обирати будь-який маршрут – з довгими і короткими переходами, з різноманітними ночівлями і стоянками біля древніх міст Еллади — ну, усього того, що від них лишилося. Але це каміння багато чого варте… А скільки усього пам’ятає! Одні тільки назви викликають образи Трої, Одисея, грецьких філософів, спартанців… та інших гладіаторів – Аргосаронічні та Іонічні острови, архіпелаги Кіклади і Додеканес, Кріт, східні Спорди, узбережжя Пелопонесу. Дух захоплюючий маршрут!

Узбережжя Турції – неперевершений вибір для починаючих яхтсменів. Безліч заток і прибережних бухт, чудово обладнані марини. Комфортно, красиво. І ніякого екстриму. Полюбляєте вітер? Тоді відправляйтеся на Канарські і Балеарські острови. Тут завжди тепло і вітряно. Багато яхт виходять в морську подорож з королівської марини – Пальма-де-Майорка, хоча основна база знаходиться на Тенерифі в СантаКрусі, інші – в марині Радозул і на Гран-Канарії. В цій акваторії можна за пару тижнів пройти 150 миль, дійти до

Ібіци і Форментери, повалятися на її неперевершених пляжах, а потім повернутися на Майорку. А можна спочатку «відірватися» на Ібіці, і вже з цієї стоянки – на яхту, в море… відпочивати.

В Таїланді цілий рік майже однаково тепло. Але акваторія маленька, регаті розігнатися нема де. Яхтінг, хоча і розвинутий, але тільки в трьох регіонах: Пхукет, Ко-Самуї і на архіпелазі Ко-Чанг. Весною і восени тут південні мусони змінюються на північні, тому не виключені сильні дощі. Буде все одно тепло, але дуже мокро…

 

А от біля Сейшельських островів немає сильного вітру, небезпечних течій, припливів і страшних морських тварин. І навіть хвилі невеликі. Просто свято душі для яхтсмена! От тільки далеко від нас добиратися.

 

Але можна відправитися і ближче – у Францію. Узбережжя Франції – один із найбільш освоєних яхтених регіонів. Або в Італію, узбережжя якої омивається п’ятьма морями, а

яхтінг розвинутий пречудово. Узбережжя від Лігурії до Сицилії – скелясті береги, безліч островів, чудові міста, несамовито смачна італійська їжа – звучить, як музика!

Яхтінг – це зовсім інший світ і принципово інший відпочинок. Він активний, драйвовий, він витканий з емоцій і взаєморозуміння, він об’єднує людей і при цьому відкриває шлях до себе справжнього. Адже у відкритому морі сам стаєш відкритим.

В димчастому тумані розчиняється суєта міста, стає прозорим побут. Кожен день – нові острови, нові враження. Вечеря в тихій бухті на борту яхти або в затишному ресторанчику, причаливши до пристані маленького старовинного містечка. Захід, коли сонце пускає свій останній зелений промінь, саме той дивовижний зелений промінь, який можна побачити

тільки раз у житті, і тільки у відкритому морі, і звичайно, одразу ж стати щасливим володарем виконаних бажань.

Романтика!

 

Ну що? Йдемо завтра в море? Отже сім футів під кілем!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.