ФІТНЕС-ТРЕКЕРИ: РОЗУМНІ ПОМІЧНИКИ ВАШИХ КОРИСНИХ ЗВИЧОК


ІСТОРІЯ БРЕНДУ, РОЗУМНІ ТЕХНОЛОГІЇ / Воскресенье, Октябрь 8th, 2017

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тривалість життя людини на 60% залежить від її способу життя, на 30% - від спадковості та екології (по 15%) і тільки на 10% - від медицини. Тож не дивно, що кількість трендів, які стосуються здорового підходу до власного тіла та організму стрімко зростає, а разом з тим – і потреба у ефективних мотиваторах.

Хтось викладає фото результатів власного схуднення в Instagram, хтось, аби не пропустити ранкову пробіжку, запрошує до компанії друзів, когось підбадьорюють компліменти про вдосконалену фігуру від оточуючих… Але якщо цієї мотивації вам не достатньо, і ви прагнете вдосконалювати свою фігуру грамотно та без шкоди для організму, вам у нагоді стануть розумні помічники нового покоління.

Фітнес-трекери або ж трекери фізичної активності – це пристрої, які дозволяють по-новому поглянути на звички, що лежать в основі нашого стилю життя. Переважно пристрої мають форму браслета, кліпси чи годинника та оснащені вбудованим датчиком, що відслідковує безліч факторів, які впливають на стан вашого здоров’я та фізичну форму: тривалість та якість сну, кількість пройдених кроків, якість харчування, показники пульсу, спалені калорії, рівень насиченості крові киснем, калорійність спожитої їжі, а найбільш чутливі навіть здатні зрозуміти ваш настрій. Завдяки аналітиці, яку надають пристрої на підставі отриманих даних, ви зможете вибудовувати свій робочий графік, корегувати раціон та підбирати фізичні навантаження так, щоби максимально швидко досягти поставлених цілей та зробити здоровий спосіб життя нормою.

Швидше, вище, сильніше

Хоча початково фітнес-трекери були створені для потреб професійних спортсменів, сьогодні вони все частіше набувають популярності серед звичайних користувачів.

Сьогоднішній ринок пропонує таке різноманіття фітнес-трекерів, що вибір ґаджета може перетворитися на справжній кошмар. Ми випробували на собі десятки різних носимих пристроїв, щоби ви з легкістю могли обрати для себе той, який найкраще задовільнить потреби та допоможе досягнути поставлених цілей.

Більшість фітнес-трекерів – це носимі ґаджети, які рахують кількість кроків, пройдених вами впродовж дня. Функціонал таких пристроїв переважно дуже обмежений, відповідно, якщо ви зібралися використовувати трекер під час занять конкретним спортом, тоді вам слід робити вибір у категорії спортивних, або як їх ще називають, бігових годинників.

Очевидно, що для плавців важливою характеристикою є водонепроникність трекера, але при виборі варто зважати й на те, що не всі водонепроникні пристрої призначені для відслідковування фізичної активності під час плавання. Найуспішніше з цим завданням справляться моделі TomTom Multi-Sport та Garmin Vivoactive. Misfit Shine зможе відслідковувати відстань, яку ви пропливаєте у басейні, в той час як Moov Now допоможе виявити помилки та порадить, як вдосконалити вашу техніку плавання.

Для бігунів важливо отримувати інформацію про поточний час, відстань, темп та тривалість кола. Якщо ви хочете відслідковувати ці дані безпосередньо під час пробіжки, і якщо вам залежить на їх максимальній точності, тоді вам варто звернути увагу на трекери з вбудованим GPS-навігатором, такі як Fitbit Surge чи Garmin Vivoactive.

З велосипедистами все трохи складніше. Тут треба зрозуміти, що важливіше трекати: подолану відстань і спалені калорії чи потужність велосипеда та частоту обертання педалей. Для першого вам підійдуть пристрої, які відслідковують фізичну активність велосипедиста - Fitbit Surge та Garmin Vivoactive. Для складніших завдань варто вже обирати між спеціалізованими пристроями, здатними до інтеграції з велообладнанням. Найвідомішими виробниками таких моделей є компанії Mio Global, Garmin та Polar, що спеціалізуються на створенні спортивного спорядження.

Красиве і корисне

Якщо ви вже всерйоз вирішили вдосконалювати спосіб життя за допомогою фітнес-трекера, то змушені будете прийняти те, що відтепер він стане аксесуаром, який супроводжуватиме вас 24 години і 7 днів на тиждень. Відповідно дизайном ґаджета аж ніяк не варто нехтувати при виборі моделі.

Здебільшого фітнес-трекери мають форму браслета або годинника, однак існують також моделі-кліпси, що кріпляться до вашого одягу і є значно зручнішими у використанні. Переважна більшість виробників віддають перевагу мінімалістичному дизайну, відповідно лише деякі моделі оснащені вбудованим LED-дисплеєм, на якому відображаються звіти про отримані дані. Серед бездисплейних трекерів одним із найпривабливіших вважається розумний браслет марки Jawbone UP3.

У ритмі серця

Опція моніторингу серцевого ритму сьогодні перебачена практично у всіх моделях фітнес-трекерів, адже саме вона забезпечує максимальну точність при підрахунку спалених впродовж дня калорій. Проте принцип, за яким відбувається цей процес суттєво різниться.

До прикладу, Fitbit Charge HR-трекер відстежує роботу вашого серця 24/7 і фіксує частоту серцебиття у момент спокою, коли ви прокидаєтеся вранці, що дає значно ширші можливості для дослідження стану вашого здоров’я. Виробники  Jawbone UP3 лише недавно додали функцію безперервного моніторингу серцевого ритму користувача, в той час як розумні браслети Polar A360 трекають роботу серця виключно у період підвищеної фізичної активності, тобто під час занять спортом.

Марафон на витривалість

Батарея є важливою складовою фітнес-трекера, зважаючи на те, що для адекватного збору та відтворення даних, робота пристрою повинна бути безперебійною. Станом на зараз усі фітнес-трекери поділяються на два табори: ті, які потрібно заряджати приблизно кожні 5 днів через USB-кабель, і ті, чия батарея тримає до шести місяців. Моделі  Jawbone UP2, UP3 і Fitbit Charge HR вимагають підзарядки кожні декілька днів, однак показники, які вони постачають, є максимально якісними. У точності цим пристроям дещо поступаються моделі Misfit Shine, Misfit Flash, Jawbone UP Move та Moov Now, зате усі вони містять в собі годинникові батарейки, що витримують до півроку безперервної роботи.

Додаток має значення

Будь це мобільний чи на вебі – додаток є життєво необхідними, адже саме він опрацьовує та відображає для вас усю зібрану трекером фізичної активності інформацію. Мабуть, найкращий вибір мобільних додатків та веб-сайтів може запропонувати компанія Fitbit. За допомогою їхніх онлайн-сервісів ви маєте змогу відслідковувати такі показники як артеріальний тиск, спожиті калорії, стан алергії та рівень стресу. Виробники трекерів Withings також пропонують широкий функціонал, завдяки якому ви зможете вимірювати свою вагу, рівень глюкози та відслідковувати усі можливі дані, важливі для вашого здоров’я.

Кажуть, великий шлях починається з першого кроку, тому, якими б амбітними не були ваші цілі та якими далекими не здавалися мрії, бажаємо, щоби цієї весни вам вдалося зробити все, щоби вже невдовзі пишатися собою та своїми успіхами, і нехай розумні технології вам у цьому допоможуть!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.